Komfort Med
Opcje przeglądania

Narzędzia medyczne i akcesoria kosmetyczne są bezpieczne tylko wtedy, gdy odpowiednio dbamy o ich dezynfekcję. W naszej ofercie znajdziesz sprawdzone środki do mycia i dezynfekcji narzędzi medycznych oraz endoskopów giętkich i ich osprzętu.

Dezynfekcja sprzętu

Alodes N mycie i dezynfekcja 1l Alodes N mycie i dezynfekcja 1l
Producent: Medisept
Cena: 18,37 zł
szt.
zobacz więcej
Gigasept Instru AF 2l Gigasept Instru AF 2l
Producent: Schulke +
Cena: 140,12 zł
szt.
zobacz więcej
GIGAZYME X-tra op.5l GIGAZYME X-tra op.5l
Producent: Schulke +
Cena: 283,76 zł
szt.
zobacz więcej
Viruton Bohr 1l płyn Viruton Bohr 1l płyn
Producent: Medisept
Cena: 31,06 zł
szt.
zobacz więcej

FAQ - Środki do dezynfekcji narzędzi

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania związane z dezynfekcją sprzętu:

Które narzędzia można dezynfekować?

Dezynfekowanie dotyczy wyłącznie narzędzi wielokrotnego użytku. Natomiast wszystkie produkty jednorazowe nadają się do utylizacji i zakazane jest ponowne ich wykorzystanie.

Jak dezynfekować narzędzia?

W celu prawidłowego przeprowadzenia procesu dezynfekcji należy zapoznać się z instrukcją użycia danego preparatu oraz szczegółowymi zaleceniami producenta. Przykładowo dotyczyć mogą one niepożądanego wpływu danego środka na materiał, z których wykonany jest dany sprzęt lub narzędzie.

Sama procedura będzie różnić się w zależności od użytego środka (roztwór, spray) oraz przede wszystkim od rodzaju sprzętu, który poddany zostaje temu procesowi. Przykładowo inaczej będzie wyglądała dezynfekcja golarki w salonie barbera, inaczej dezynfekcja sprzętu stomatologicznego w gabinecie dentystycznym, a jeszcze inaczej mycie i dezynfekcja endoskopów.

Czym charakteryzują się chusteczki do dezynfekcji sprzętu?

Przede wszystkim charakteryzują się uniwersalnością oraz wygodną w użytkowaniu. Dzięki nim w szybki sposób dokonamy podstawowej dezynfekcji narzędzi oraz małych powierzchni. Chusteczki pełnią dwie role - czyszczą i dezynfekują. Chusteczki sprzedawana są w poręcznych pudełkach, które można później uzupełniać wkładami.

Jaka powinna być wartość pH środka do dezynfekcji?

Wartość pH środka dezynfekcyjnego powinna być zgodna z rodzajem dezynfekowanego materiału narzędzi, ponieważ niektóre materiały mogą być wrażliwe na kwas lub zasady.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium