Komfort Med

Sprawdź bandaże i opaski, które oferujemy.

Bandaże i opaski

FAQ - Bandaże

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania związane z bandażami:

Do czego służy bandaż kohezyjny?

Bandaż kohezyjny, znany także jako bandaż samoprzylepny, jest elastycznym materiałem opatrunkowym używanym do zabezpieczania opatrunków, stabilizacji stawów, czy też tworzenia kompresji.

Podstawowe funkcje to mocowanie opatrunku, zwłaszcza w miejscach, w których tradycyjny bandaż mógłby się zsuwać,mocowanie szyn unieruchamiających, tworzenie opatrunku kompresyjnego oraz zmniejszenie zakresu ruchu stawów po urazie.

Do czego służą podkłady podgipsowe?

Służą jako warstwa ochronna, zakładana pod gipsową opaskę unieruchamiającą. W terapii kompresyjnej jako podkład pod opaski o różnej elastyczności.

Jak prawidłowo założyć chustę trójkątną?
  1. Rozłóż chustę trójkątną w pełni, tak abyś miał trójkąt z dwoma równoramiennymi bokami i jednym dłuższym.
  2. Podnieś ramię pacjenta, aby umieścić jeden z rogów chusty na wysokości łokcia unieruchamianej ręki. Upewnij się, że róg jest dobrze umocowany i niezbyt luźny.
  3. Przeciągnij drugi róg chusty na przeciwległe ramię w stosunku do unieruchamianej ręki. Zapewnij, że chusta jest równo rozwinięta po obu stronach pacjenta.
  4. Ostrożnie umieść chorą lub uszkodzoną kończynę pacjenta na chustę trójkątną, zapewniając wsparcie i unieruchomienie. Upewnij się, że kończyna jest stabilna i nie przemieszcza się.
  5. Zawieś trzeci róg chusty na zwisającą część kończyny, nadając mu wsparcie i zabezpieczając przed przypadkowym przemieszczeniem.
  6. Upewnij się, że chusta trójkątna jest dobrze umocowana. Zawiąż zwisające rogi wokół szyi pacjenta, zapewniając stabilność i bezpieczeństwo unieruchomionej kończyny.
  7. Po założeniu chusty trójkątnej, sprawdź, czy kończyna jest stabilna, a pacjent nie odczuwa nadmiernego ucisku czy dyskomfortu.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium